SDÜ’ye en fazla Ar-Ge Katkı ödülü

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) “En Fazla Ar-Ge Proje Katkı Ödülü”ne layık görüldü.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen V. Türkiye İnovasyon Haftasında, Süleyman Demirel Üniversitesi “En Fazla Ar-Ge Proje Katkı Ödülü”ne layık görüldü. Üniversite ile sanayinin buluştuğu, araştırma ve geliştirme geleneğine sahip akademik bilginin ekonomik değere dönüştüğü, ülkenin ekonomi ve ihracatına olumlu katkılar sağlayan bir bilim yuvası olmayı amaçlayan SDÜ farkını gösterdi. Pek çok alanda başarılara imza atan SDÜ, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen programda, Ar-Ge proje pazarı oluşumuna 2016 yılında en fazla proje üreten üniversite ödülüne sahip oldu.
AR-GE, Tasarım ve Teknoloji konularında dünyaca ünlü liderleri, CEO’ları, akademisyenleri, mimarları ve trend uzmanlarını bir araya getiren platformda, SDÜ’nün ödülünü, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Songur, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin elinden aldı.

Bir önceki yazımız olan Isparta Kuran Kursu Hocasının Otomobilini Çalıp Kandil Gecesi Ev Soydular başlıklı makalemizde Çalıp, Ev ve Gecesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir