RTÜK şikayet rekoru kıran evlilik programlarına cezayı kesti

Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren RTÜK, Kanal D,  Fox, Star, ATV, Show TV ve Flash tv’deki evlilik programlarına para cezası uyguladı.

Vatandaşlardan üst kurula son bir yılda, RTÜK’ün 444 1 178 çağrı hattı, web sayfası ve elektronik posta adresi ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden binlerce şikayet geldi. Bu kapsamda, geçen yıl evlilik programlarıyla ilgili 7 bin 297 şikayet gelirken, bu yıl yaklaşık 12 kat rekor artışla 87 bini geçti. Peki hangi program ne kadar şikayet aldı? İşte evlilik programlarına yapılan rekor şikayetler

EVLİLİK PROGRAMLARINA CEZA YAĞDI

Kanal D’de yayınlanan Kısmetse Olur, 38 bin 153 başvuru  ile en fazla şikayet edilen program oldu. Fox TV’de yayınlandığı dönem 14 bin  801, Star TV’ye geçtikten sonra 3 bin 975 şikayet alan Zühal Topal’la programı ikinci sırada yer aldı.

ATV’deki Esra Erol’da 13 bin 79, Show TV’deki Evleneceksen Gel 3  bin 678 ve Flash TV’deki Dest-i İzdivaç ise 290 şikayet aldı.

Üst kurul, bu çerçevede Kanal D, Fox, Star, ATV, Show TV ve Flash  TV’deki evlilik programlarına para cezası verdi.

Vatandaşların şikayetleri ağırlıklı olarak,  genel ahlaka, manevi  değerlere ve ailenin korunması ilkesine aykırılık ve argo sözcüklerin  kullanılması konusunda oldu.

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Yüzyıl dizisi Bangladeş'te rekor kırıyor başlıklı makalemizde bangladeş, Bangladeş isyan ve diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir