Referandumda ’evet’ için yollara düştü

16 Nisan’da yapılacak referandumda Cumhurbaşkanlığı sistemine destek vermek üzere 23 gün önce Kocaeli’den Türkiye turuna çıkan Erol Özavcı, 33 ili gezdikten sonra Isparta’ya geldi.
Evli ve dört çocuk babası Erol Özavcı, hayranı olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarıyla süslediği aracıyla Isparta’ya ulaştı. Kendisinin aslen Vanlı olduğunu kaydeden Özavcı, referandumda neden Evet diyeceklerini halka anlattığını söyledi.
Özavcı, Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza hizmet için ve referanduma ’Evet’ için bugün Türkiye’yi karış karış geziyorum. Isparta’nın güller kokulu ilindeyim. Neden referanduma ’Evet’ diyorum. Geçmişte yapılan hataları gördük. Cumhurbaşkanımızın da yaptıklarını gördük. Okul, hastane millet hastaneye giderken çocuklarını rehin bırakıyordu. Bugün gidiyorsun muayeneni de oluyorsun, ilacını da rahat rahat alıyorsun. Bir anne çocuğunu askere gönderirken yemin törenine gittiği zaman başı örtülü diye çocuğunu ziyaret edemezdi. Hani peygamber ocağıydı. Vatan görevi değimiz bu mu? Böyle bir zaman böyle bir süreçten geçtik dedi.

Cumhurbaşkanımız gerçek bir lider
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye, vatana, millete faydalı olduğunu görerek onun yanında olduğunu kaydeden Özavcı, Cumhurbaşkanımız, Allah’ın bize özel bir lütfu ve nimetidir. Bir gerçek lider olduğunu gördük ve tüm vasıfların onda mevcut olduğunu gördük. İman, ilim, desen, bilgi, birikim, fizik, hitabet, cesaret, boşuna reis komutan dememişler. Sayın cumhurbaşkanımız başımızda olmasaydı Ortadoğu konjontüründe emin olun başımıza gelen Suriye, Mısır, Irak’tan farkımız olmazdı. Ve onun için ben kendisine destek veriyorum. Allah kendisine sağlık ve uzun ömür versin. Allah başımızdan eksik etmesin. Hani Allah’ım bizim ömrümüzden bir yıl al ama herkesin ömrü yazılmıştır, Allah ömrüne ömür katsın diye konuştu.
16 Nisan’da yapılacak referandumdan Evet çıkacağını kaydeden Özavcı, gittiği şehirlerde geçmişte yapılan yanlışları anlattığını ve vatandaşların da bundan memnuniyet duyduğunu söyledi. Referandumdan yüzde 65 ’Evet’ çıkacağını sezdiğini belirten Özavcı, Otomobile Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini giydirerek Şırnak’a gittim. Mardin ve Diyarbakır’a gittim. Millet arabanın önüne atlıyordu. ’Selam söyleyin’ diyorlardı. Resmini öpüyorlardı dedi.
Gazetecilerin Cumhurbaşkanı ile hiç görüştünüz mü? sorusu üzerine Özavcı, Cumhurbaşkanımızın benimle görüşmeye zamanı mı var. Kendini topluma adamıştır. Benimle görüşmesi o kadar önemli değil dedi.
Özavcı, 35’inci durak olarak Burdur’a gitmek üzere Isparta’dan ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan Çoban kayakçının hedefi şampiyonlar yetiştirmek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir