Kocası kalifiye eleman bulamayınca yanına çırak olarak başladı, 5 yılda usta oldu

Eşinin kalifiye eleman bulmakta zorlanması üzerine 5 yıl önce işe başlayan Şadiye Mutcu, bu işi yapmaktan ve hayatın her alanını eşiyle paylaşmaktan oldukça mutlu. Erkek işi olarak bilinen işte kaynaktan, preslemeye kadar her şeyi yapan Mutcu’yu görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Kaynaktan kesime her işi yapıyor
42 yaşındaki Şadiye Mutcu, eşine yardım amacıyla işe başladığını söyledi. Bu işi yapmaktan çok memnun olduğunu ve her işlerini ortak yaptıklarını söyleyen Şdiye Mutcu, Beraber çalışıyor, evimize birlikte gidiyoruz. Hayatı birlikte paylaşıyoruz. Ben ev hanımıydım. İlk başta işin ucundan tutmak amacıyla yardımcı olmak için bu işe başladım. İhtiyaç olunca da geldim. Biraz eşim istedi gelmemi, biraz da kendim istedim. Ağır bir iş olduğu için metalleri beraber taşıyoruz. Kesim, büküm, kaynak ne iş olursa burada yapıyorum dedi.
Kadınların çalışması gerektiğini söyleyen Mutcu, Kadının eşine destek olması güzel bir şey. Ben çalışmaktan memnunum. Ev hanımıyken harcamalarım kısıtlıydı. Şimdi çalışıyor olunca paramı da kazanıyorum. Kadın istedikten sonra her şeyin üstesinden gelebilir diye konuştu.

Dükkanı eşime bırakırken gözüm arkada kalmıyor
Şadiye Mutcu’nun eşi Bahadır Mutcu da 1982 yılından beri baba mesleği metal işinde faaliyet gösterdiklerini belirterek, Mesleğimizde kalifiye eleman bulmakta zorluk çekince eşime söyledim. ’Gel beraber çalışalım’ dedim. Zorunluluktan oldu. 5 senedir birlikte çalışıyoruz. İşleri hemen kavradı. İnsan istedikten sonra her şeyi yapabilir. Bazen şehir dışına çıkıyorum. Eşim olduğu için işyerini rahatlıkla ona bırakıp gidiyorum. Gayet olumlu tepkiler alıyoruz. ’Keşke bizim de eşimiz çalışsa böyle’ diyenler oluyor. Tabi kendinizden biri olunca güvenip gidebiliyorsunuz şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Isparta’da genç çiftçilere hibe koyun desteği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir