Isparta’da tarla günü

Tarla Gününe Eğirdir Kaymakamı ve Aksu Kaymakam Vekili Abdullah Akdaş, Isparta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Süleyman Demirel Üniversitesi Bitki Koruma Bölümünden Prof. Dr İsmail Karaca, Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Şerif Özongun, Koordinasyon ve Tarımsal Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Bayraklı, Aksu İlçe Müdürü Ayhan Gençtürk ile üreticiler katıldı. Programda, domates, çilek, nane ve lavantanın tanıtımları yapıldı. Domates serasına ve çilek bahçesine gidilerek yetiştiricilikleri ve pazarlanması hakkında teknik personel tarafından bilgi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Aksu ilçesinde çilek üretiminin 2015 yılında 10 kişi ile 15 dönüm olarak başladığını, bu yıl 55 kişi ile 110 dönüme ulaşıldığını söyledi. Örtü altı yetiştiriciliğinin Aksu’da 2014 yılında 2 kişi ile 5 dönüm olarak başladığını şimdi ise 27 kişi ile 50 dönüme ulaştığını aktaran Tuğrul, örtü altı yetiştiriciliğinde 25 üreticinin domates yetiştiriciliği yaptığını aktardı.

Bir önceki yazımız olan Eşi tarafından öldürülen hamile kadının bebeği yaşam savaşı veriyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir