Isparta’da kulüplere malzeme desteği

Isparta’da 48 ayrı branşta 93 spor kulübüne malzeme desteği verildi.
Isparta’da atletizm, hentbol,, güreş, badminton gibi 48 ayrı branşta faaliyet gösteren 93 spor kulübüne, Valilik desteğiyle malzeme desteği verildi. 200 bin TL değerindeki malzemelerin dağıtım töreni İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Erdem, İl Genel Meclis Başkanı Ail Bolat, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy katıldı.

Günaydın: “Sadece tesis yapmak yeterli olmaz”
Vali Şehmus Günaydın, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için sporun çok önemli olduğunu belirterek, “Bizler sporun sadece bir branşına değil, sadece takım sporlarına değil aynı zamanda bireysel sporcuların da gelişimine Isparta olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın biri de gerek sporcularımızın gerekse takımlarımızın malzeme yönünden desteklenmesi. Bugün 93 kulübümüzün talepleri doğrultusunda aldığımız malzemeleri dağıtıyoruz. Tabi ki sporda başarılı olmak için tesisleşmenin ve malzemenin çok büyük önemi var” dedi. Vali Günaydın’ın konuşmasının ardından törene katılan kulüplere malzemeleri takdim edildi.

Bilgiç’le CHP’li Başkan rakette kapıştı
Isparta’da 48 ayrı branşta 93 spor kulübüne malzeme desteğinin verildiği törenden sonra protokol masa tenisi oynadı. İl olarak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Vali Şehmus Günaydın’ı karşısına aldı. Ardından CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy’u çağırdı. Ersoy’un kötü oyunundan sonra, Bilgiç, “Tamam yenildin referandumda evet diyorsun’ diyerek espri yaptı. Bilgiç’in esprisi kendilerini izleyenlerini güldürürken, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ile Eyüp Ersoy referandum öncesi masa tenisi maçında karşılaştılar.

Bir önceki yazımız olan Isparta MHP’den ‘Evet’ startı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir