Isparta’da genç çiftçilere hibe koyun desteği

2016 yılı kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında Şarkikaraağaç’ta genç çiftçi hibe programından yararlanmaya hak kazanan genç çiftçilere koyunları dağıtılmaya başlandı.

İlçe Müdürlüğüne yapılan 657 başvurudan, 23 projeyi uygun buldu. İlçede 15 aileye büyük baş, 2 aileye küçük baş, 1 üzüm bağı, 2 arıcılık, 1 vişne ve 2 sera projesine destek verildi. Bu kapsamda 2 aileye toplam 80 adet koyun hibe edildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eyüp Adıgüzel, proje kapsamında her çiftçiye 30 bin lira değerinde 38 koyun ve 2’si koç olmak üzere toplamda 40’ar adet hibe koyun verdiklerini söyledi.
Kaymakam Ayhan Abatay, “Bölgemizde genç çiftçilerin desteklenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her bir çiftçiye 30 bin lira değerinde 40’kar adet koyun hibe edilmiştir. Proje kapsamında ilçemize gelen bu koyunlar hak sahiplerine dağıtılmıştır. Dağıtılan bu koyunlar ilçemizdeki genç çiftçilerimizin istihdamına önemli katkı sağlayacaktır. Kırsal kalkınma genç çiftçi projelerinin desteklenmesi programı kapsamında hibe koyun desteğine hak kazanan çiftçilerimize koyunlarının hayırlı olmasını, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyorum. Ayrıca bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Çalışma hayatında milli seferberliği anlatıyorlar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir