Isparta’da darbeye teşebbüs davası başladı

Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma güvenlik nedeniyle konferans salonunda yapıldı. Duruşmaya Ankara’da cezaevinde bulunan eski Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz ile Erkan Başkanı Orhan Yılmaz SEGBİS aracılığıyla katılırken, tutuklu sanıklar Nurhan Baran, Ahmet Yıldırım, Cankat Özdemir, Cumhur Keyik, İlhan Çağrı Kayaoğlu, Merih Özşahin ile tutuksuz sanıklar ve avukatlar katıldı. İlk duruşmada Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı, sanıkların kimlik tespitini yaparak, 133 sayfalık iddianameyi sanıkların yüzüne okudu. Mahkeme Başkanı Yazıcı, sanıkların savunmalarının alınması için duruşmayı yarına erteledi.

Sanıklar, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından yargılanıyor.

Bir önceki yazımız olan Üniversite öğrencisi gölette boğuldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir