Hastane taşınınca esnaf zor durumda kaldı

muhabirine konuşan esnaf Ramazan Erol, “İşler yüzde 90 durdu. İnşallah buraya bir yer açılır ve biz de sebepleniriz” dedi. 31 yıldır hastane karşısında market işleten Süleyman Honaz, işlerin bittiğini söyleyerek, “Zararına dükkan açıyoruz. Yüzde 90 işlerde bir azalma var. Zaten kapatan esnaf da gün geçtikçe artıyor. Dayanmaya çalışıyoruz. Bir an evvel burada bir şeyler yapılmalı. Esnafımız faydalanmalı. Burası yurt olabilir. Isparta’da buna ihtiyaç var. Bir üniversite branşı ya da bir okul olabilir” diye konuştu.

Döner ustası Üstün Bakır da 15 senedir hastane karşısında dönercilik yaptığını ifade ederek, “Tabii hastane buradayken işlerimiz iyiydi. Şimdi yüzde 85 azaldı. En aza 30 dükkan kapandı. Bizim düşüncemiz buranın ne olacağı? Burası yurt yapılabilir. Üniversitenin bir branşı olabilir. Bir özel hastane olabilir. Bundan esnaf da faydalanır” açıklamasında bulundu.

Gülden Ateş de, “Çok üzücü bir durum. Burayı 15 yıldır çalıştıran biri olarak her gün bir esnafın dükkanı kapatmasına işçi çıkarmak zorunda kalmasına üzülüyorum. Çok sayıda esnaf bundan etkilendi. Yetkililerden ricamız en kısa sürede buranın nasıl değerlendirileceği. Çünkü esnaf her gün ne yapacağın bilmeden dükkanını açıyor. Burası ya bir sağlık kurumu, ya yurt ya da üniversite olacak şekilde değerlendirilmesini istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bereket Ormanı’na 5 bin fidan başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir