FETÖ üyesi olmaktan 57 sanık hakkında hapis cezası istendi

Isparta’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ve işadamlarının FETÖ-PDY yapılanmasına yönelik Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar aşamasına gelindi. Aralarında SDÜ eski Rektörü Hasan İbicioğlu, bazı rektör yardımcıları, Isparta eski Valisi Memduh Oğuz, Isparta İl İmamı olarak nitelendirilen Osman Demirhan gibi isimlerinde bulunduğu 48’i tutuklu 121 sanık hakkında kararın, 4-7 Aralık 2017 tarihleri arasında görülecek davada verilmesi bekleniyor.

İddia makamı mütalaasında, davada silahlı terör örgütü yöneticiliği nedeniyle 6 sanık hakkında, silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla da 57 şüpheli hakkında hapis cezası verilmesini istedi. Yine aynı dosyada örgüt adına suç işleme eylemi nedeniyle 10, resmi evrakta sahtecilik suçundan 8, görevi kötüye kullanma suçundan 10, mobbing ve usulsüz kadrolaşma suçundan 20, sahte belgeleri kullanma suçundan 19, özel hayatı ihlal suçundan 1, irtikap suçun azmettirme nedeniyle 1, şantaj suçundan 1, özel belgede sahtecilik suçundan ise 2 sanık hakkında hapis cezası talebinde bulundu.

Davada sanıkların işlenen suçun türüne göre 3 yıldan 25 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları isteniyor.

Bir önceki yazımız olan Isparta’ya Adanmış Hayatlar, Başdeğirmen için hazırlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir