Esra Erol'dan evlilik programlarıyla ilgili olay açıklama!

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Ali Şükrü Çoruk, 1920 yılına dair Şehir Dergisi’nin evlilik talepleri bölümünü Twitter hesabından paylaştı.

Esra Erol da, evlilik programlarıyla ilgili Bizim kültürümüze uygun değil eleştirilerine Şehir Dergisindeki izdivaç taleplerini örnek göstererek cevap verdi.

BELGELERLE KONUŞUYORUM

Belgeyi göstermeden önce Esra Erol şunları söyledi:

İki sezonun en önemli konularından biri evlilik programlarıyla ilgili yapılan eleştiriler. Hatta bir ara KHK tarfından da kaldırıldığı söylendi.Evlilik programları bizim kültürümüze uygun değil diye yorumlar yapılıyor. Fakat belgelerimle konuşuyorum. Aslında insanları bir araya getirme. İnsanların izdivaçlarına vesile olmak bizim toplumumuzda var. Hatta tarihi 1920’ye dayanıyor…

Ünlü sunucu bu girizgahın ardından 1920 yılında çıkan Şehir dergisinde yer alan evlilik taleplerinden bazı örnekler gösterdi.

Bir önceki yazımız olan Kadir gecesinin maneviyatı Kanal 7de başlıklı makalemizde kanal 7, Necmettin Nursaçan ve Televizyon Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir