Diriliş Ertuğrul dizisi 71.bölümü yine olay oldu!

Önceki akşam reyting listelerinde 3 iddialı dizi kıyasıya bir rekabet yaşadı.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul hem total hem de AB grubunda lider oldu.

Dizi total grubunda 12.30 rating ve 27.35 share alırken, AB grubunda ise 17.46 rating ve 36.01 share’a sahip oldu.

“Diriliş Ertuğrul” önceki akşam aldığı performanslarla pek şaşırtmadı.

Sevilen dizinin özeti ise reyting sıralamasında 2.sırada yer aldı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Candar Bey civardaki tehlikelere karşı bir haraket etmek için Ertuğrul’a kızı Aslıhan ile evlenmesi yönünde teklifte bulunur. Bu teklif karşısında şaşkına dönen Ertuğrul Bey, Candar Bey ve Halime arasında köşeye sıkışır. Bir tarafta Kayı Obasının geleceği bir taraftanda canından daha çok sevdiği Halime arasında sıkışıp kalan Ertuğrul’u zor bir karar beklemektedir. Ertuğrul Bey Hanlı Pazar’ın hakimiyetini ele geçirir geçirmez Pazar’da siyasi ve ticari bağları güçlendirmek için bir toy düzenlemeye karar verir.

Toy meclisine gelen Sadettşn Köpek yeni sorunların fitilini ateşleyecektir. Siyasi açıdan beklemediği bir sorunla karşılaşan Ertuğrul, bu durumdan kurtulmak için nasıl bir yol izleyecektir. Öte yandan sinsi planlarını gizlice sürdüren Ural ise Ertuğrul’u zor durumda bırakacak olan yeni hamlesini yapacaktır. Ural’a göre bu plan hem pazarı ele geçirmesine hemde altına olan hasretini dindirecek olan yeni bir hamle olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diriliş Ertuğrul 72.bölüm fragmanı neden yayınlanmadı? (TRT 1) başlıklı makalemizde Diriliş Ertuğrul, Diriliş Ertuğrul 72.bölüm fragmanı ve Diriliş Ertuğrul izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir