Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı! Şaşırtan sahne

Reyting rekortmeni TRT 1 ekranlarının en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı yine nefes kesti. Dün akşam seyirci ile buluşan Diriliş Ertuğrul son bölümde Hanlı Pazar’da yaşanan sıkıntıları görüşmek için gittiği kale’de saldırıya uğrayan Ertuğrul, Karacahisar tekfurunun boğazına kılıcını dayadı. Yine herkesi heyecanlandıracak bir bölüm ile gelen Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı izleyenleri şaşırttı. 

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 73.bölümü 18 Ocak çarşamba günü Trt 1 ekranlarında olacak

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 73.BÖLÜM FRAGMANI

Diriliş Ertuğrul 73.bölümünden neler olacak? Tahminler 

Vasilyus Helana’yı kimin yaraladığını bulmaya çalışacak ve Petrus’un yaptığını öğrenecek. Ertuğrul bey ise sözleriyle Tekfur’un haddini bildirecek. Tapınakçıların askerli Ertuğrul bey ve Alplerini esir almak için Tekfur’un makamına girecekler. Ertuğrul Bey tam esir düşecekken Bamsi Helena’yı getrip bu işi Kayı Alplerinin yapmadığını anlatacak ve Ertuğrul bey Karacahisar kalesinden çıkacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Sinsi planlarına ara vermeden devam eden Ural son olarak Karakoncolos’u kullanarak yaptırmıştır. Baskın gerçekleşmiş fakat Ertuğrul son anda yetişerek Haçaturyan’ı kurtarmıştır. Hanlı Pazar Ertuğrul Bey tarafından fethedilmiş, pazarın ticareti Müslümanca bir anlayışla yürütülmeye başlamıştır. Fakat etraftaki şer ocakları bu durumdan memnun değildir.  Ertuğrul’un evlilik teklifini reddetmesiyle onuru kırılan Aslıhan’ın aşkı bir anda kine dönüşecektir. Onun bu halini fark eden Çolpan bu fırsattan istifade edecektir. İki oba kadınlarının çalıştığı kilimhanede işler karışmıştır.

Diriliş Ertuğrul son bölümünden dikkat çeken sözler

Düşmanın mızrakları gayrı çuvala sığmaz oldu.

“Biz de düşmana göre oyun kurar, tuzak bozar, pusu atarız.”

“Ertuğrul Beyime söz edenin dilini, kem gözle bakanın gözünü almayı bilirim.  

“O it, hangi otağın gölgesine sığınırsa sığınsın, benden kaçamayacak! 

Marifet yalnızca Karacahisar kalesini fethetmek değildir, gönüllere muhabbet tohumu ekmektir.

Bundan Gayrı fitne onlara, sabır da, sebat da bize düşecek beyim.

Bir önceki yazımız olan Trump Amerikan medyasını yerin dibine soktu başlıklı makalemizde abd, Amerikan medyası ve CNN hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir