Çocuklara elma dağıtıldı

Isparta Kent Konseyi, belediyelerle iş birliği yaparak okullarda elma dağıttı.
Belediyelerin desteğini alan Kent Konseyi yönetimi, Yedişehitler İlk ve Ortaokulunda 300 öğrenciye elma dağıttı. Elma dağıtım töreninde Isparta Kent Konseyi Başkanı Mahmut Bülbül, Türkiye’nin elma üretiminin 3’te 1’inin Isparta’da yapıldığını söyledi. Her öğrenciye bir elma sloganıyla öğrencilerin elma ile buluşması için çalışmayı başlattıklarını kaydeden Bülbül, Bugün Yedişehitler İlk ve Ortaokulundaki öğrencilere elma dağıtıyoruz. Isparta elmasının tüm Türkiye’deki öğrencilere ulaşmasını istiyoruz. Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz elma ile buluşsunlar. Milli Eğitim Bakanlığımız, bu işe gönül verirse ülke çapında her öğrenciye bir elma yedirilsin. Süt, kuru üzüm gibi dağıtılan ürünlerin yanında istiyoruz ki elmamız da yerini alsın dedi.
Bülbül, elmanın sağlık açısından çok faydalı bir meyve olduğunu belirterek, elma dağıtımını Isparta’daki tüm okullarda periyodik olarak yapacaklarını aktardı.

Elmanın faydasını biliyoruz
Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin de Isparta’da elma üretiminin yüzde 25’inin Gelendost ilçesinden karşılandığını söyledi. Elmanın sağlık açısından ne kadar faydalı olduğunu bildiklerini, bunun da çocuklar tarafından tüketilmesi gerektiğine inandıklarını söyleyen Sezgin, bu kapsamda da belediyece 1 ton elmayı dağıttıklarını kampanyaya destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Çocuklar uygulamadan memnun
Törenin ardından, ilk ve ortaokul öğrencilerine özel paketlenmiş şekilde elma dağıtımı yapıldı. İlkokul öğrencisi Hatice İnce, elmayı çok sevdiğini ve her gün bir alma yediğini belirterek, Bizlere elma verdikleri için çok teşekkür ederiz. Çok mutlu olduk. Her gün bir elma yenilmesiyle çok sağlıklı olunacaktır diye konuştu

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Almanya’nın tavrı doğru bir tavır değil Almanya’ya yakışmadı" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir